Povinné ručení kalkulačka

Posted on Červenec 5th, 2013 in Povinné ručení by lucie


Porovnejte ceny povinného ručení

Bez povinného ručení se nemůžete vydat na silnici, aniž byste porušili zákon. I když oproti letům minulým šly ceny povinného ručení díky vzrůstu konkurence dolů, stále jsou mezi jednotlivými nabídkami poměrně velké rozdíly. A cena je právě jedním z hlavních kritérií, které hraje roli při výběru vhodného povinného ručení.


Co rozhoduje

Při výběru povinného ručení je kladen hlavní důraz na jeho cenu a také na limit pojistného plnění, tedy maximální částku, kterou pojišťovna vyplatí při pojistné události za škody na majetku nebo škody na zdraví.

Jak vybrat

Pokud hledáte výhodnější cenu povinného ručení, není nutné, abyste obcházeli jednu pojišťovnu za druhou a nechávali si zpracovávat kalkulaci právě pro vás. Stačí zvolit si kalkulačku povinného ručení na internetu a nechat si porovnat ceny jednotlivých pojišťoven.

Jak to funguje

Do kalkulačky povinného ručení zadáte vstupní parametry o vašem vozidle a během krátké chvíle se dozvíte porovnání cen jednotlivých pojišťoven. Kalkulačky povinného ručení většinou obsahují i nejrůznější slevy a bonusy, které pojišťovna nabízí, takže změnou můžete ušetřit opravdu velké peníze.

Jak na změnu pojišťovny

Povinné ručení máte pravděpodobně uzavřeno na dobu neurčitou k nějakému dni, ke kterému se každý rok obnovuje. Vaši smlouvu musíte ukončit minimálně šest týdnů před koncem tohoto ročního pojistného období, a to písemnou formou na vaši pojišťovnu. Některé pojišťovny umožňují vypovědět smlouvu k nejbližší platbě, tedy například při čtvrtletní platbě máte možnost vypovědět smlouvu čtyřikrát do roka. Nejlepší je, budete-li se informovat přímo ve vaší pojišťovně.

Co s výpovědí

Do výpovědi povinného ručení nezapomeňte uvést vaše jméno, bydliště, číslo pojistné smlouvy, datum a podpis. Výpověď pošlete doporučeně na adresu centrály vaší pojišťovny, nebo zaneste osobně na pobočku a nechte si potvrdit kopii.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist