Povinné autopojištění 2013

Posted on Červenec 3rd, 2013 in Povinné ručení by lucie


Jak vybrat pojištění auta

Povinné autopojištění, tedy takzvané povinné ručení, musí mít všechna motorová vozidla pohybující se na pozemních komunikacích, takže nejen automobily, ale i motocykly. Povinné ručení je to první, co si musíte pořídit, abyste mohli vyjet na silnici a nemuseli se obávat policejních kontrol.


Podle čeho se rozhodovat

U většiny řidičů a majitelů automobilů nebo motocyklů je při výběru povinného ručení rozhodující cena a svým způsobem reference dané pojišťovny. V dnešním světě internetu už nemusíte obcházet všechny pojišťovny ve vašem okolí a porovnávat ceny, ale stačí vám podívat se na webové kalkulačky povinného ručení, které porovnají nabídky jednotlivých pojišťoven za vás.

Co ovlivní cenu

Kromě objemu a výkonu motoru a stáří vozidla má na výši ceny autopojištění vliv také věk řidiče a počet měsíců, které jezdil bez nehod, a doba, za kterou mu nebyly strženy body. Při splnění těchto faktorů můžete snížit cenu vašeho povinného ručení až o 60% z celkové částky).

Důležitou roli v ceně hraje také maximální částka, na kterou je váš vůz pojištěn a jakou částku je vám pojišťovna v případě nehody schopna vyplatit.

Povinné ručení 2013

V letošním roce nezaznamenalo povinné ručení žádných radikálních změn, až na cenovou nabídku. Projevuje se velký konkurenční boj a tak ceny povinného ručení klesly na minimální hranici.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist