Jak nenaletět podvodníkům? Podívejte se na aktuální seznam těch největších…

Posted on Prosinec 16th, 2015 in Nezaradené by admin


Chystáte se na půjčku? Pokud uvažujete o půjčce z nebankovního sektoru, je možné že se setkáte s nepoctivou společností. Jak podvodné půjčky fungují? Jednoduše. Reagujete na inzerát. Obchodní zástupce či pracovník společnosti vám půjčku „schválí“, ale vyžádá si předem jistinu či poplatek na cestu nebo jinak zdůvodněnou zálohu. Po jejím uhrazení nevidíte půjčku, zástupce a ani zmíněný poplatek. Nejedná se přitom o malé částky. Některé firmy, které toto provozují jako sport vás oberou i o tisíce korun. A nemusí jít přitom jen o poplatky předem. Díky smyčkám ve smlouvě vám z pochybných důvodů půjčku neschválí a ještě vás pokutují za špatné údaje, nedodané dokumenty, apod. Pokud si těchto háčků ve smlouvě nevšimnete, jen těžko se můžete bránit a musíte hradit tyto tučné pokuty.



 

Jak se vyhnout podvodníkům? Prověřte si seznamy těch největších

 

Firem poskytujících podvodné půjčky je mnoho a tak je potřeba dát si pozor, s kým a za jakých podmínek smlouvu uzavřete. Nad nebankovními společnostmi má dohled Česká obchodní inspekce, která podvodné půjčky pokutuje. Na webu aktualne.cz si přečtěte o nejvyšší pokutě, kterou ČOI udělila firmě Rickabys.

 

Podvodné firmy aktuálně

 

Simply money
Kiwi money

Enyo Insurance

Tanytia Group

Callpa

Gratia unionis

Fermanta

CM Company

Quick money

Foxoinvest.cz

Jiří Jonáš

Jaroslav Váleček

UK Prevention services LTD

Černou listinu a seznam podvodných půjček  naleznete také na pujcko.cz, kde můžete také vy přidat své negativní zkušenosti s konkrétní firmou i jednotlivcem.

 

Jak poznám podvodnou firmu a jak se jí bránit?

Pro výběr spolehlivé společnosti na internetu je vhodné zkontrolovat si černou listinu půjček, zda v ní uvedená společnost nefiguruje. Ověřené společnosti mají na webových stránkách veškeré kontaktní údaje. Také vás informují o veškerých poplatcích, smlouvu si můžete v klidu přečíst. Při osobních schůzkách poradce pořádně zkoumejte, zda je nervózní, koktá, nebo sebejistě nutí do podpisu smlouvy, žádá poplatek předem. Chcete si půjčit bezpečně? Pak vyzkoušejte paradnipujcky.cz. Pokud na podvodnou firmu natrefíte, je vhodné kontaktovat policii, Českou obchodní inspekci nebo finančního arbitra ČNB. V černých listinách najdete i mnoho hromadných žalob na podvodníky, ke kterým se můžete přidat.

Kde si půjčím opravdu bezpečnou půjčku?

Když máte zájem o půjčku v bance, je to jednoduché, tam na vás nic zlého nečeká. Nebankovní sektor podvodníci čas od času okupují. Bezpečně si půjčíte, pokud nebudete volat na pofidérní inzeráty v letácích, nebudete shánět půjčky na směnku či jen na OP, zn. Přijedeme až k vám. Rovněž se vyhýbejte stránkám bez zákonem stanovených údajů, které jsou uvedeny výše. Bezpečné půjčky naleznete v online srovnání půjček. Vybírat můžete z téměř 50 produktů a máte zde jistotu, že po vás nikdo nechce poplatky předem. Smlouvy musí být jasně napsané, přehledné. Pokud je jejich součástí rozhodčí doložka, pak vězte, že i ona musí být sepsána jako samostatný dokument, nesmí být vložena do obchodních podmínek tak aby si jí klient nevšiml. Věřitel vás musí o ní informovat, stejně tak o tom, co vám hrozí, když půjčku nebudete splácet. Je potřeba si smlouvu přečíst v klidu a předem. I když jste v časovém presu neberte si první půjčku, která se vám nabídne. Posléze můžete splakat nad výdělkem, zejméne když zaplatíte nesmyslný poplatek typu pojištění proti neschopnosti splácet. Ten kdo půjčku shání tak zřejmě nemá peníze navíc, aby platil a ten kdo chce půjčit, tak vám půjčí i bez poplatku a vše si rozloží do jednotlivých splátek.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist