Zdražování cen povinného ručení se nemusíte bát

Posted on Březen 13th, 2016 in Povinné ručení by admin


Co se v posledních letech děje v souvislosti s pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla? Je to především fakt, že povinné ručení auta je dnes zdražováno. A to s sebou může přinášet finanční problémy pro většinu motoristů. Na druhou stranu musíme říci, že ne vždy se musíme daného zdražení obávat. Podíváme se společně na několik tipů, jak případné větší vydání minimalizovat. Tím prvním tipem je určitě snaha o to, mít nejlevnější povinné ručení na trhu. To dnes najdete poměrně snadno. Stačí provést srovnání povinného ručení, a to na webu Porovnej24.cz. Ten by měl být v případě sjednávání pojistky výchozím bodem pro každého motoristu.Jezděte bez nehod. Vyplatí se to

Dále můžete případné zdražování eliminovat i tím, že budete jezdit bez nehod. Současná právní úprava totiž počítá s tím, že můžete za takto slušnou jízdu získávat bonus. A to 5 procent za každý rok. Pokud se tedy podíváte na ceník povinného ručení a následně aplikujete svůj bonus, můžete výslednou cenu výrazně ponížit. Tak může být stejná, nebo dokonce i nižší, než tomu bylo v předchozích letech. I to je dobrou zprávou pro každého motoristu. A abyste dané ceny nemuseli sledovat ručně, je tu kalkulačka povinného ručení, která vše udělá jednoduše za vás samotné.

Měňte pojišťovny

Třetím tipem, který je spojený s možností úspor, je případná změna pojišťovny. Dnes neplatí, že musíte být vázáni pouze k té, kde jste povinné ručení online uzavřeli poprvé. Dnes není problémem měnit pojistku třeba každým rokem. Stačí provést porovnání povinného ručení, a pokud uvidíte možnost úspory, není nic jednoduššího, než přejít. A jak velké úspory to mohou být? Třeba i stovky korun měsíčně a tedy i tisíce korun ročně. I díky tomu lze poměrně dobře eliminovat případné zdražování, které může být s nabídkou pojišťoven na našem trhu přímo spojené.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist