kalkulačka elektřiny

Posted on Červenec 8th, 2013 in Nezaradené by lucie


Ušetřete na dodávkách elektřiny

Přijde vám, že platíte za elektřinu nehorázně vysoké částky? Přemýšlíte, jak by se dalo ušetřit? Pomohla by vám změna dodavatele? Není nic jednoduššího, než to vyzkoušet. Navíc nemusíte nikam chodit, ani zatím nic měnit, vše si jednoduše nasimulujete přes internet a teprve potom se rozhodnete, zda chcete skutečně dodavatele elektřiny měnit.


Jak zjistit cenu elektřiny

Díky rozšířenosti internetu téměř do všech domácností máte možnost porovnat si ceny elektřiny od jednotlivých dodavatelů v klidu a pohodlí domova. Stačí si na internetu otevřít kalkulačku elektřiny, zadat do ní jednotlivé parametry a během pár vteřin se dozvíte, zda máte šanci najít levnějšího dodavatele.

Kolik stojí elektřina

Cena elektřiny je složena z několika složek a většinou její dodavatelé zlevní pouze tu část, která výslednou cenu ovlivní jen minimálně. Proto je potřeba znát vždy celkovou cenu, kterou zaplatíte. Z celé škály poplatků, které za elektřinu platíte, můžete ovlivnit dodavatele pouze tzv. silové elektřiny, která je tvořena pevnou měsíční cenou a odebranými megawatthodinami. Ostatní poplatky jsou regulovány Energetickým regulačním úřadem. Silová elektřina představuje zhruba 50% z fakturované ceny.

Jak změnit dodavatele

Při změně dodavatele elektřiny je nutné si pohlídat, jakou výpovědní lhůtu máte u svého současného dodavatele. Pokud máte smlouvu na dobu neurčitou, pak je klasická výpovědní lhůta tři měsíce, někdy však může být i půl roku, záleží na smluvních podmínkách.

Kontaktujte nového poskytovatele služeb, vyplňte s ním všechny smlouvy a potřebné dokumenty, nahlaste mu, kdy vám končí stávající smlouva. Nový poskytovatel dodávek elektřiny podá výpověď za vás.

Počítejte s tím, že změna dodavatele elektřiny může být běh na dlouhou trať a může se protáhnout i na několik měsíců. Záleží, jak dlouhou máte výpovědní lhůtu.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist