Elektřina levně

Posted on Červenec 1st, 2013 in Kalkulace elektřiny by lucie


Plaťte méně za elektřinu

Děsí vás každé vyúčtování za elektřinu? Máte pocit, že vaše účty jsou přehnaně vysoké a že snad ani není možné, abyste měli takovou spotřebu elektřiny? Přemýšlíte, jak by se dalo na elektřině ušetřit, aniž byste museli svítit svíčkami? Pak popřemýšlejte o změně dodavatele.


Změňte dodavatele

Na dodávkách elektřiny můžete ušetřit, pokud si vyberete jiného, levnějšího dodavatele. Ne každý ví, že dodavatele elektřiny si může vybrat, jakého chce a změnit jej, a to i bez jakéhokoliv docházení do pobočky, jen pomocí internetu.

Kolik ušetříte

Rozhodnete-li se, že zvolíte jiného, levnějšího dodavatele elektřiny, pak určitě ušetříte. Výše uspořené částky je však závislá na odběru. Platí, že čím větší máte spotřebu energie, tím víc se vám podaří ušetřit.

Jak správně vybrat

Při změně dodavatele elektřiny se vždy seznamte se všemi podmínkami, tarify a sazbami, které daná společnost vyžaduje a nabízí. Nenechte se zlákat skvělou reklamou, která může být mnohdy klamavá. Nabídky dodavatelů elektřiny se totiž hemží různými pojmy, které nemusí být jednoznačné.

Na co si dát pozor

V první řadě je potřeba rozlišovat dva základní pojmy – sazba a tarif. Prvně totiž budete spadat do určité sazby a teprve poté si můžete vybrat výhodný tarif.

Sazbu elektřiny nijak neovlivníte, je závislá na vašem odběru. Oproti tomu tarif je pak na vaší volbě, můžete si vybrat z nabídky, kterou dodavatel elektřiny nabízí k dané sazbě.

Tarifové sazby

Sazba elektřiny se dále ještě dělí na jednotarifovou a dvoutarifovou. Při jednotarifové sazbě platíte za elektřinu stále stejnou částku po celý den. Dvoutarifová sazba je pak závislá na tom, zda odebíráte elektřinu ve vysokém nebo nízkém tarifu a v určitou dobu tak platíte za odběr menší částku. Dvoutarifová sazba je podmíněna splněním určitých podmínek, nemá na ni nárok každý.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist