Povinné autopojištění ceník

Posted on Červenec 19th, 2013 in Povinné ručení by lucie


Porovnejte ceníky on-line

Provoz automobilu je sám o sobě poměrně drahou záležitostí. Nejen ceny pohonných hmot, ale i ceny jednotlivých součástek, kapalin nebo pneumatik stále rostou, a tak se roční suma za používání osobního auta šplhá do závratných částek. A k těmto výdajům musíte připočítat ještě částku za autopojištění, které je ze zákona povinné. Avšak právě na povinném autopojištění můžete ušetřit, a to poměrně vysoké částky.V dřívějších dobách bylo možné zřídit si povinné ručení pouze u jedné pojišťovny, kde vám úředník vybral cenu autopojištění z daného ceníku podle typu vašeho vozidla a tu jste pak museli platit. V dnešní době však nabízí povinné ručení na vaše vozidlo téměř každá pojišťovna, proto se můžete sami rozhodnout, kterou pojišťovnu zvolíte a tím ovlivnit částky, které budete platit.

Proč povinné ručení

Povinné autopojištění je zákonem daná povinnost, jak pojistit vaše vozidlo proti škodě způsobené jeho provozem. Povinné ručení si musíte sjednat ještě před tím, než vyjedete poprvé s vaším vozidlem na silnici a musíte jej platit po celou dobu, po kterou je vozidlo přihlášeno k provozu.

Jak vybrat povinné autopojištění

Pokud vybíráte pojišťovnu, u které uzavřete povinné ručení, nebo se rozhoduje pro změnu, pak využijte internetových porovnávačů ceníků, díky kterým si porovnáte ceny autopojištění jednotlivých pojišťoven přehledně a na jednom místě.

Proč jsou rozdílné ceny

Rozdílné ceny autopojištění vyplývají z toho důvodu, že jednotlivé pojišťovny zařazují klienty nebo vozidla do skupin podle svých vlastních kritérií a na tomto základě pak poskytují klientům slevu nebo naopak přirážku.

Další vliv na ceny autopojištění mají také balíčky služeb jednotlivých pojišťoven, které obsahují například i asistenční služby, nebo mají rozlišné pojistné limity. Kromě ceny za povinné ručení byste se tedy vždy měli soustředit i na to, co které pojištění dané instituce obsahuje.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist