Kalkulačka insolvence 2013

Posted on Červenec 17th, 2013 in Oddlužení by lucie


Jak vyhlásit osobní bankrot

Jedna půjčka střídá druhou, finanční nedostatky řešíme dalšími úvěry nebo půjčkami, až se najednou ocitneme v situaci, kdy už nám nikdo nechce půjčit, peníze, které máme k dispozici, nám nestačí a navíc nemáme ani z čeho splácet všechny nasmlouvané půjčky a úvěry. Co v takové situaci dělat? Existuje vůbec nějaké řešení? Jediným řešením je v tuto chvíli možnost vyhlásit osobní bankrot.


Co je insolvence

Insolvence ve volném překladu znamená, že nejste schopni splácet vaše finanční závazky vůči věřitelům, tedy těm osobám či institucím, které vám peníze půjčili. Díky insolventnímu zákonu se do insolvence může dostat jak fyzická osoba, tak i podnikatel, ovšem osobní bankrot může vyhlásit pouze osoba, která nepodnikala, respektive jejíž dluhy nepocházejí z podnikatelské činnosti.

Jak funguje insolvence

Insolvence vás ochraňuje před možnými exekucemi nebo soudním vymáháním finančních dluhů. Osobní bankrot však musí být uznán soudně. Na základě soudního rozhodnutí dojde k nařízení splatnosti určité části dluhu v následujících pěti letech – většinou se jedná o 30 až 50% z dlužné částky. Pokud budete řádně splácet ve stanovených termínech a dodržíte přísná pravidla, bude vám zbytek dluhu odpuštěn.

Nárok na osobní bankrot

Pokud chcete vyhlásit osobní bankrot a zažádat o uznání insolvence, musíte splňovat určitá pravidla. Aniž byste museli vyhledávat právníka nebo specialisty, kteří se na vyhlašování osobního bankrotu soustřeďují, můžete si zjistit, zda máte nárok na insolvenci, za pomoci internetu. Najděte si kalkulačku insolvence 2013 a zjistěte během pár vteřin, zda je možné vám uznat osobní bankrot či nikoliv.

Kalkulačka insolvence 2013 po vás bude vyžadovat celkovou výši vašich dluhů, čistou měsíční mzdu, údaje, zda máte manželku/manžela a děti, které vyživujete. Po zadání těchto dat se během chvíle dozvíte, jak jste na tom.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist