Úspora ceny elektřiny

Posted on Únor 27th, 2011 in Kalkulace elektřiny by admin


Fámy ohledně šetření elektřiny

Jistě tuto větu znáte a někdy jste ji zaslechli: „zhasni, ať ušetříme!“ Jestliže opravdu chcete snížit ceny elektřiny, pouhé zhasnutí světel Vám nepomůže, jedná se totiž o malou spotřebu energie oproti jiným faktorům, které se na ceně elektřiny podílejí. Dalším velkým omylem je pořízení plynového sporáku, neboť varné desky Vám v porovnání s plynovým sporákem ušetří i více než 70 %. Dalším všeobecně známým omylem jsou úsporné žárovky, které se díky clu koupit téměř nevyplatí.

Kalkulace.eu


-          Šetření tepla

Ptáte se jak snížit Vaše ceny energií za topení? Doporučená teplota (= pokojová teplota) se pohybuje mírně nad 20-ti stupni celsia. Avšak pokud snížíte nastavení vytápění domu, jen o jeden stupeň za rok, můžete ušetřit v řádově tisíci koruny za ceny elektřiny. Vaše pokojová teplota ovlivňuje i mrazničku, zpravidla čím větší je okolní teplota, tím více zaplatíte ze ceny energie nejen díky topení, ale i díky ledničce, která je nucena zvýšit svůj výkon a tím pádem se zvýší i Vaše cena elektřiny. Před několika lety běžela reklama od firmy skupiny Čez, kdy v televizních reklamách radila jak ušetřit, některé rady byli nesmyslné, ale mezi vhodné rady jak ušetřit ceny energií patřila například rada odsunutí nábytku od radiátorů, nebo utěsnění oken. Pokud kupříkladu připálíte oběd a chcete vyvětrat, nevětrejte pouze pootevřeným oknem, ale větrejte velkým průvanem a kratší dobu.

-          Na závěr

Doufám, že jste se dozvěděli nové triky a tipy, jak platit malé částky za ceny energií. Určitě vyzkoušejte naši kalkulačku elektřiny, neboť Vás výsledek možná překvapí.

Vyzkoušejte i kalkulačku ručení Direct nebo všechny kalkulačky na serveru zde: seznam kalkulaček


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist