rpsn kalkulačka

Posted on Červenec 10th, 2013 in Nezaradené by lucie


Vypočítejte si náklady vašeho úvěru

Pokud přemýšlíte o pořízení úvěru a nevíte, který si vybrat, měli byste se při výběru rozhodovat nejen podle renomé společnosti, u které chcete o úvěr zažádat, ale také o celkové náklady, které za váš úvěr zaplatíte. Nerozhoduje jen úrok a doba splatnosti, ale také RPSN úvěru.Co je to RPSN

RPSN je roční procentuální sazba nákladů, které souvisejí s poskytnutím úvěru. Jedná se o procenta z dlužné částky, která musíte zaplatit za období jednoho roku v souvislosti s úvěrem, jeho spravováním, poplatky za převody peněz, za vedení účtu, za správu úvěru, za uzavření smlouvy aj.

Proč počítat RPSN

Pokud si spočítáte RPSN, bude pro vás mnohem snazší porovnat, který úvěr či půjčka je výhodnější. I když se na první pohled může zdát, že je výhodnější úvěr s nižším úrokem, opak může být pravdou. RPSN může konečnou částku, kterou zaplatíte, značným způsobem ovlivnit.

Všeobecně platí, že čím nižší je roční procentuální sazba nákladů, tím výhodnější a lacinější je úvěr.

Jak spočítat RPSN

Výši RPSN si můžete spočítat pomocí kalkulačky RPSN, kterou najdete na internetu. Stačí, když zadáte údaje, jako je výše úvěru, počet splátek a výši jednotlivých splátek a během chvíle se dozvíte, jak vysoké RPSN je.

Pomocí kalkulačky RPSN tak také snadno zjistíte, jestli daná společnost, od které si chcete půjčit peníze, uvádí opravdu správnou roční procentuální sazbu nákladů, nebo zda klame své klienty.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist