Kalkulačka levné energie

Posted on Březen 24th, 2011 in Kalkulačka energií by admin


Kalkulačka levné energie zde!

Není tomu tak ve všech státe, ale v České republice je naštěstí vývoj ceny energií usměrňován a řízen zákonem. U většiny energií určuje výši maximální ceny Ministerstvo financí, která výrazně omezuje ceny plynu a elektřiny. Co se týká tepelné energie, tak tu určuje věcně usměrněná cena, kterou určí cena tepelné energie od výrobce, následně cenu distributora a třetí cenu, za kterou si ji pořídí uživatel. Usměrněná ceny v podstatě určuje maximální výši ceny prodeje energií a daň. Tip: online kalkulačka

Solární elektrárny

Je samozřejmé, že nejen díky vstupu do Evropské unie je Česká republika vedena k „ohleduplnému“ přístupu k životnímu prostředí. Určitě jste zaslechli o kauze „řepky olejné“, kdy se zjistilo, že pěstování této plodiny budoucnosti flóry více uškodí, než-li zlepšuje její budoucnost. Zpět k solárním elektrárnám, u nich nebylo zjištěno, že nějakým způsobem životnímu prostředí škodí. Avšak stát nabídl finanční pomoc těm firmám, které solární energii budou vyrábět a následně pomocí skupiny Čez dodávat do domácností. ( Zkuste: Levná elektřina kalkulačka ) Tyto firmy měly od státu tak výhodné nabídky, že se jim finančně vyplatilo v noci na solární panely svítit a elektřinu pomocí nich vyrábět, samozřejmě zaplatily i za použití lamp na svícení, ale díky podpoře státu se jim „chytrá investice“, v porovnání energie investovaná částka dvakrát vrátila! Jakmile se tato skutečnost stala všeobecně dostupnou a známou, stát musel nějakým způsobem zareagovat, následně finanční podporu snížil.

 

porovnat cenu elektřiny

Vodní elektrárny

Srovnání cen za prvotní investici do solárních a vodních elektráren je zřejmá, neboť energie získaná vlivem slunečního záření vyžaduje drahé solární panely, proto je počáteční nákup dražší. Avšak mnoho firem, bylo velmi pozitivně motivováno finanční podporou od státu (využijte kalkulátor energií), což jsem ale již zmínil. Vodní elektrárny také dostaly podporu od státu, avšak oproti solárním elektrárnám je dotace stále platná a tak mohou dané firmy stále vydělávat na cenách energií. Začátkem roku 2011 začal stát jednat o znevýhodnění vodních elektráren a dotací ceny energií. Na druhou stranu, můžeme jen hádat, jaký bude další vývoj ceny energií.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist