Havarijko kalkulačka 2013

Posted on Červenec 12th, 2013 in Povinné ručení by lucie


Spočtěte si havarijní pojištění

Ze zákona je dané, že jste povinni mít na váš automobil sjednané povinné ručení. Pokud se však chcete připojistit pro případ nehody, můžete si sjednat havarijní pojištění. To vám zajistí, že pokud se stanete viníkem dopravní nehody, budete mít nárok na uznání pojistné události pojišťovnou a obdržíte tak nějaké peníze za způsobenou škodu.


Havarijko i na krádež

Havarijní pojištění si můžete sjednat nejen pro případ vlastního zavinění autonehody, ale také jako ochranu před krádeží nebo odcizením vašeho vozidla, před vandalismem, a nebo také pro případ jeho zničení nebo poškození v důsledku živelné katastrofy, jako jsou kroupy, padající stromy nebo záplavy.

Jak vybrat havarijko

Pokud se rozhodujete, u které pojišťovny havarijní pojištění sjednat a zajímá vás, kolik vás bude havarijko stát, nemusíte nikam chodit, a přesto se všechno dozvíte. Stačí, když se posadíte k počítači, spustíte si kalkulačku havarijního pojištění a během chvíle se dozvíte ceny v porovnání jednotlivých pojišťoven. Ušetříte tak nejen váš čas, ale i peníze – a může se jednat o opravdu zajímavou částku.

Co budete potřebovat

Ke zjištění ceny havarijka budete potřebovat údaje z malého i velkého technického průkazu vozidla. Důležitou roli při stanovení ceny hraje typ vozidla, jeho značka, stáří, objem motoru, částka, na kterou jej chcete pojistit a také spoluúčast.

Spoluúčast se pohybuje v rozmezí od jednoho do dvaceti procent a jedná se o částku, kterou bude v případě pojistné události hradit majitel vozidla. Většinou platí, že pokud si sjednáte nižší procento spoluúčasti, budete platit vyšší roční cenu za havarijní pojištění.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *

TOPlist